Ugrás a tartalomhoz
Kezdőlap » Elemi Rehabilitáció » Szakembereink

Szakembereink

Balla Anikó

Informatikai Oktató

2016-ban szereztem meg az ECDL bizonyítványomat.
Egyesületünk munkatársaként információt nyújtok a hozzánk forduló tagjainknak az elérhető szolgáltatásokról, rendezvényekről, segédeszköz beszerzési lehetőségekről, igény esetén segítek pályázati lapok kitöltésében, segédeszköz kipróbálásában, tagdíjak beszedésében, ügyfélfogadást tartok vidéken élő tagjaink részére, valamint informatikai segítségnyújtásban.

Balogh Ádám

Pszichológus

2016 óta dolgozom segítő szakemberként, és 2021 óta dolgozom a látássérültek rehabilitációjában, mint pszichológus. Véleményem szerint mindig van esélyünk változtatni és mindig képesek vagyunk legalább egy lépést tenni azért, hogy elég jól érezzük önmagunkat. Ehhez néha szükségünk van egy támaszra, segítségre. Fontos hogy ezeket a változáshoz szükséges erőforrásokat felismerjük és használjuk. Magam is látássérültként élek, vakvezető kutyusom pedig segít a mindennapi közlekedésben.

Bieber Mária

Gyógypedagógus

Bieber Mária vagyok, látássérült tiflopedagógus. Idővel magyar nyelv és irodalom szakos tanári végzettséget is szereztem, továbbá hittanár-nevelői és etikatanári diplomával is rendelkezem. Tanári pályám során rendszeresen vettem részt pedagógusok részére szervezett továbbképzéseken. Aktuális munkámmal kapcsolatosan szakmai fejlődésem érdekében továbbtanulásra jelenleg is nyitott vagyok.

Gyógypedagógiai munkát 1991 augusztusa óta végzek. Gyakorlatilag 27 éven keresztül vak, alig látó és gyengénlátó diákokat tanítottam többek között pontírás-olvasásra. Tevékenykedésemet a Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthona, Óvoda, Általános Iskolájában kezdtem, majd a budapesti Gyengénlátók általános Iskolája, Egységes Gyógypedagógiai, Módszertani Intézménye és Kollégiuma munkatársaként folytattam.

Ahogy az első tanítványaim felnőtté cseperedtek, bennem is fokozatosan megérlelődött a vágy, hogy bekapcsolódjak a látássérült felnőtt személyeket támogató, elemi rehabilitációs munkába. Így 2018 őszétől a Vakok Állami Intézete Elemi Rehabilitációs Centruma fejlesztő pedagógusaként dolgoztam, Braille-írás-olvasást, tízujjas gépírást, valamint mindennapos tevékenységeket tanítottam.

2021 áprilisától a Heves Megyei Elemi Rehabilitációs Centrum szakmai munkatársa vagyok. Örömet jelent számomra, hogy egy szakmailag minden szempontból felkészült, emberileg nyitott, életkedvvel teli, lendületes munkaközösség tagjaként dolgozhatom, ahol kellő szakmai tapasztalatokkal felvértezve, friss inspirációkkal, az egyéni igényekhez igazodó, személyre szabott módszerekkel várjuk a tanulni vágyó látássérült diákok és felnőttek jelentkezését.

Bukovenszkiné Borza Mária

Foglalkozás

2007-től a Vakok és Gyengénlátók B-A-Z Megyei Egyesületében dolgozom, látássérültek infokommunikációs oktatójaként. Munkám során különböző látássérültséggel élő klienseknek segítek elsajátítani a számítógép, a Tablet és a különböző operációs rendszerű (IOS, Android, Blindshell) okostelefonok használatát beszédtámogatással (Jaws for Windows) illetve nagyító programok segítségével. Mindig törekszem az egyéni igények és képességek figyelembe vételére. Mindezt az elemi rehabilitáció keretein belül 2011-től minden évben folyamatosan az Észak-magyarországi látássérült-rehabilitációs Központtal együttműködve teszem.

Földi Gyula

Informatikai Oktató

2004 óta vagyok látássérült, előtte műszerészként dolgoztam. Szinte azonnal kapcsolatba kerültem a megyei látássérülteket tömörítő egyesülettel, ahová nagyon gyorsan sikerült beilleszkednem.

2014 óta tanítok látássérült személyek számára gépírást, számítógép illetve okostelefon használatot. Személyes érintettség révén könnyen tudok kapcsolatot teremteni látássérültekkel.

2020 óta a Vakok és Gyengénlátók Nógrád Megyei Egyesülete elnökeként is dolgozom a látássérültekért.

Hupkáné Kósik Andrea Emese

Pszichológus

1997-ben végeztem pszichológiai szakon az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. Ezt követően Egerben a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálatnál helyezkedtem el pszichológusként. 2001-ben tettem le a mentálhigiéniai és klinikai gyermek és ifjúságpszichológiai szakvizsgát. Jelenleg is a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálatnál dolgozom, ott az örökbefogadás folyamatában veszek részt. Főállásom mellett 2023 februárja óta tevékenykedem a Rehabilitáció keretein belül, ahol pszichológiai segítségnyújtást végzek. Az utóbbi több mint egy évben a közös munka során rengeteget tanultam a látássérült kliensektől optimizmus, kitartás, találékonyság és problémamegoldás terén. Szerencsés vagyok, hogy rám talált ez a feladat.

Komlósi Andrea

Szakmai Vezető

Végzettségemet tekintve gyógypedagógus vagyok. A tanulmányaimat a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán kezdtem, látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógiai terapeuta és értelmileg akadályozottak pedagógiája szakos gyógypedagógiai tanár területeken. Később a lengyelországi Maria Gregorzewska Speciális Pedagógiai Főiskolán és az ELTE Bárczi Gusztáv Főiskolai karán szereztem rehabilitációs tanár, valamint tájékozódás és közlekedés tréner végzettséget. Rendelkezem ezen kívül szociális és gyógypedagógiai szakértői szakvizsgával. Dolgoztam a Vakok Általános Iskolájában, valamint a Vakok Állami Intézetében is, ez utóbbinál a Heves Megyei Rehabilitáció Központ létrehozásában vettem részt. Utazótanárként olyan gyerekeket és fiatalokat is ellátok, akik korai fejlesztésben vesznek részt vagy integrált oktatás keretében tanulnak többségi iskolákban.

Major–Csáki Anett

Rehabilitációs Tanár

Miskolcon élek a férjemmel és a kislányommal.
2006-ban végeztem Nyíregyházán, francia nyelv és irodalom szakos tanár és szociálpedagógus szakon.
Látássérült emberekkel foglalkozom 2006 decemberétől, így ezen a szakterületen több éves szakmai tapasztalattal rendelkezem.
A rehabilitációs tanári végzettséget 2009-ben szereztem az ELTE- Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Karán, azóta dolgozom ebben a munkakörben.
Az elemi rehabilitációs szolgáltatások nyújtása során, funkcionális látásvizsgálatot és látástréninget, valamint mindennapos tevékenységek újratanítását, tájékozódás és közlekedés, életvitelt segítő eszközök, Braille írás és olvasás tanítását végzem.
A látássérült célcsoport ellátása mellett részt vettem olyan pályázatok megvalósításában is, amelyek hallássérült és tanulásban akadályozott emberek tájékoztatását, toborzását, képzésbe helyezését és munkaerő-piaci esélyeinek növelését célozta meg.
Pályafutásom kezdete óta vallom, hogy: „Mindenki megérdemli a jó szolgáltatást!” – ezért dolgozom nap, mint nap.
Mindennapi munkámat segíti: a jó kommunikációs – és problémamegoldó képességem, pozitív hozzáállásom, együttműködő készségem.

Nagyné Cseh Szilvia

Szociálpedagógus

Főiskolai tanulmányaimat 2004-ben kezdem az Eszterházy Károly Főiskolán, ifjúságsegítő felsőfokú OKJ-s szakon. A négy féléves képzés után az intézmény 7 féléves szociálpedagógia BA szakán folytattam tanulmányaimat.

A diploma megszerzése után a szociális alapszolgáltatások területén helyezkedem el. Támogató szolgálat vezetőjeként a fogyatékos személyek önálló életvitelét elősegítő, a mindennapi szükségleteket kielégítő szolgáltatások megszervezése volt a feladatom.  Családsegítőként feladatom a szociális vagy mentálhigiénés problémákkal, illetve egyéb krízishelyzet miatt segítségre szoruló családokkal, személyekkel történő esetkezelés, különböző szolgáltatások nyújtása volt a feladatom.

2013 és 2021 között a megváltozott munkaképességű személyek foglalkozási rehabilitációjában láttam el ügyintézői feladatokat a TÁMOP 111 és az EFOP 111 kiemelt projekt keretein belül.

2021-ben kerültem az LSER2021 projektbe klienskoordinátori és szociális munkás feladatok ellátására. Az LSER2024 projekt megvalósításában is klienskoordinátorként és szociális segítőként fogok tevékenykedni. Klienskoordinátorként részt veszek a leendő ügyfelek felkutatásában, bevonásában. Feladataim közé tartozik a szolgáltatási igények felmérése, a megfelelő szolgáltatási elem ajánlása és a kliens végig vezetése az elemi rehabilitációs szolgáltatás folyamatában, illetve a dokumentáció naprakész vezetése. Szociális segítőként a kliensek szociális helyzetének felmérése, fejlesztés, mentorálás, szociális ügyintézés tartozik a fő feladataim közé.

Oláhné Dávid Erika

Informatikai Oktató

2009-ben végeztem gyógypedagógiai asszisztens szakon, 2012-ben szereztem meg komplex ECDL végzettségem. 2021-ben a Slachta Margit NSZI által szervezett Látássérült személyek infokommunikációs segítője továbbképzésen vettem részt.
Végzettségemmel 2013-tól rehabilitációs mentorként, majd 2014-től rehabilitációs tanácsadó és mentorként dolgozom a Vakok és Gyengénlátók B-A-Z Megyei Egyesületénél.
Informatikai képesítésemmel látássérült személyek informatika oktatását végzem, jellemzően képernyőnagyító szoftver, szükség esetén képernyőolvasó szoftver segítségével.

Orosz Dominika

Gyógypedagógus

Diplomámat 2013-ban szereztem az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Karán. Már az egyetemi évek alatt tisztázódott bennem, hogy a látássérült személyek elemi rehabilitációja az a terület, amelyben megtaláltam önmagam, ami szívemnek a legkedvesebb. Fő érdeklődési területem a hosszú fehérbotos közlekedés tanítása, valamint régi álmom valósult meg a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvánnyal való együttműködés során, így igény szerint tudom majd segíteni a klienseket a sikeres vizsgáig vezető úton. Feladataim közé tartozik továbbá a funkcionális látásvizsgálat végzése, látástréning, mindennapos tevékenységek és a Braille írás és olvasás modulok oktatása is. Családommal Miskolcon élünk, de tanítottam már látássérülteket Pest, Fejér és Heves vármegyében is. Dolgoztam a Vakok Állami Intézetében utazótanárként továbbá a VERCS-en is, Budapest Kormányhivatalánál foglalkozási rehabilitációs szakértőként, majd az LSER2021 pályázat kapcsán a Heves Vármegyei Elemi Rehabilitációs Centrumban. Mottóm: „Csak magadon tudsz változtatni, de néha az változtat meg mindent!” (Gary W. Goldstein)

Rácz Richárd

Oktató

Jó magam is látássérültként élek már hosszú ideje. Ez miatt még inkább átérzem a sorstársaim helyzetét és nehézségeit.

Mindig is szerettem segíteni az embereknek a legjobb tudásom szerint, de ez a mostani munkahelyemen az elemi rehabilitációnak köszönhetően teljesedik leginkább ki. Az általam oktatott modullal pedig megkönnyíthető a látássérült emberek hétköznapi élete, köszönhetően a technika mostani vívmányainak és jövőbeli lehetőségeinek.

Törökné Talicskó Tünde

Klienskoordinátor

2006-ban végeztem a SZIE-JTFK szociálpedagógus szakán. Végzettségemmel klienskoordinátorként és szociális munkásként dolgozom. Klienskoordinátorként a szolgáltató pontot felkereső kliensek számára tájékoztatást nyújtok az elemi rehabilitáció keretein belül nyújtható szolgáltatásainkról, a szerződéskötést, a rehabilitációs felméréseket szervezem. Szociális munkásként tanácsadást nyújtok az igénybe vehető kedvezményekről, igényelhető támogatásokról, segítem a szociális ügyintézés menetét. Életviteli készségek, munkavállaláshoz szükséges készségek fejlesztésében is tudok segíteni.

Legutóbbi bejegyzések

Ugrás a tartalomhoz